DOLINA ROSPUDY
coor
E-mail  : coorgrunt@gmail.com Tel./Fax +48 61-8130123 GSM +48 506 171-223 
Adres : Polska/Poland woj.Wielkopolskie (WLP) • 62-031 Luboń, ul. Zielona 30
pl
Polski
en
English
de
Deutsch
fr
Français
es
Español
ru
Русский
it
Italiano
Wynajem  WL - Języki opisujące wynajem obiektów rekreacyjnych w Polsce i w Europie
Strona główna
Podaj numer oferty:
Jak wyszukać ofertę Jak umieścić ofertę
  SPRAWDŹ !!!
Promocje Oferty specjalne Poszukujemy FORUM Dobór domu projekty  Projekty
  KALKULACJE
koszty transakcji  Koszty transakcji
kredyty  Kredyty
ubezpieczenia  Ubezpieczenie
wycena  Wycena
  KURS WALUT ŚREDNI NBP
WALUTA KURS
1 EUR 4.4621 PLN
1 CHF 4.6507 PLN
1 USD 4.0832 PLN
1 GBP 5.2091 PLN
  INFORMACJE OGÓLNE
Informacje o Firmie Opis pośrednictwa Opis wynajmu ob.rekr. WL
  INFORMACJE - TRANSAKCJE
Dokumenty Słownik   pl  »  uk Słownik pojęć Porady mls Nasi partnerzy w MLS Jak umieścić ofertę w MLS
  INFORMACJE - ZAPYTANIA
Zapytanie ofertowe Zgłoszenie oferty Info rezerw. WL ON-line Rezerwacja IMPREZY
  MAPY - IKONY
Mapy Ikony jak do nas dojechać  Jak do Nas dojechać
 
Powrót--> Tur-InfoOpis Wynajmu Obiektów Rekreacyjnych Dokumenty do pobrania OWS   OWU Agro-wypoczynek Dokumenty
  WL                OWN - Ogólne Warunki Najmu Obiektów Rekreacyjnych 
UWAGA : Firma COOR NIE JEST SKLEPEM INTERNETOWYM ->NIE SPRZEDAJEMY I NIE ZAWIERAMY UMÓW PRZEZ INTERNET .Treści prezentowane na stronach naszego Wortalu, a w szczególności ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, nie są ofertą handlową w rozumieniu przepisów art. 66 i 661 Kodeksu cywilnego, lecz formą informacji pozwalającej potencjalnemu Kupującemu/Najmecy zapoznać się z Warunakmi na jakich jest sprzedawany towar, produkt czy usługa w której sprzedaży /najmie pośredniczy Firma COOR. Każdorazowo warunki sprzedaży/najmu są uzgadniane z właścielem nieruchomości, producentem czy usługodawcą w siedzibie Firmy COOR za pośrednictwem COOR z Klientem , Kupującym.

    Zamówienie Terminy Ubezpieczenie Umowa Rezerwacja Sprzedaż Prawa i obowiązkiReklamacja Rezygnacja Rozliczenie
  
      Zalety Oferty
Oferta COOR --- wypoczynku w obiektach rekreacyjnychWL     
Proponujemy Państwu polski model wypoczynku po pracy , w weekend , w wakacje .Możecie Państwo pojechać w każdy nawet najodleglejszy zakątek Polski nawet tam - gdzie "diabeł mówi dobranoc"
Posiadamy  wiele różnego rodzaju obiektów rekreacyjnych przeznaczonych na wynajem . Klient ma możliwość uzyskania pełnej informacji o obiekcie rekreacyjnym , którym jest zainteresowany .Po złożeniu zapytania otrzyma opis obiektu - wyposażenie ,media , konstrukcja , atrakcje , opis okolicy , położenie , region , parking ,max. liczba osób, cena .Proponujemy Wynajem całego obiektu lub na pokoje. Przy zapytaniu ofertowym wcześniejszym niż 30 dni przed terminem pobytu COOR uzgadnia z Klientem ostateczny termin zapłaty za pobyt - co jest równoznaczne z rezerwowaniem klientowi do tego terminu wybranego przez niego obiektu.
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------
• dostępność obiektu- poznawanie Polski często od jej kuchni w najodleglejszych jej zakątkach tam gdzie nie dociera typowe biuro turystyki , przez co nie mamy możliwości obcowania z miejscową  lud -nością , jej kulturą , zwyczajami czy obrzędami .
• niska cena pobytu - to możliwość korzystania z pełnego wyposażenia kuchni gdzie Państwo będziecie   mogli sami sobie przygotowywać posiłki zamiast  korzystać z okolicznych barów czy restauracji .Wykaz wyposażenia obiektu rekreacyjnego jest pokazany w formie obrazków-ikon.
•różnorodność oferowanych obiektów : dla bardzo wymagających - nie mogących się rozstać z cywilizacją ale również dla tych którzy lubią samotność i dziką przyrodę , bez kontaktu z szeroko pojętymi "mediami"
• możliwość poznawania miejscowych zabytków ,dziwów przyrody ,  miejscowej kultury -przez to  , że sami zwiedziliśmy najbardziej nawet niedostępne krańce Polski pokażemy - ukierunkujemy Państwa na ciekawostki okolicy w której będziecie wypoczywać np. skierujemy  Państwa do czystych jeszcze jezior i rzek pełnych ryb i raków , do prywatnych zoo z dzikimi  zwierzętami , do potężnych akweduktów mostów po których tylko raz przejechał pociąg z Cesarzem Wilhelmem - na polowanie do bunkrów , umocnień z czasów II wojny światowej z ich ciekawostkami ,na jarmarki miejscowe święta gdzie jeszcze kultywuje się wielopokoleniowe tradycje .
• możliwość zamiany  domków na okres weekendu czy wakacji   - osoby będące właścicielami różnego rodzaju obiektów rekreacyjnych będą mieli również --- -przez co nie znudzą się okolicą i ciągłym pobytem   wprawdzie swoim ale nieciekawym już domku . Zamiana ma dodatkowe zalety -poznania nowych  ludzi .                   
Dostępność obiektu
Niska cena pobytu
Różnorodność obiektów
Wszystkie typy obiektów
Kontakt z dziką przyrodą
Rozstanie z cywilizacją ?
Poznawanie zabytków
Ciekawostki-dziwy natury
  + Opowiastki tubylców
Poznawanie folkloru
Zamiana domków !!!!!!!!!
 top
                                            Zamówienie na pobyt
Po zapłaceniu wymaganych umową kwot -za pobyt + kaucję + ewentualne wyżywienie + inne opłaty -Najemca (turysta) obiektu WL okazując dowód wpłaty -- na konto firmy lub płacąc bezpośrednio w biurze  zamawia [ w Biurze COOR osobiście , telefonicznie , faxem, e-mailem ] pobyt w domku rekreacyjnym -na druku - Umowa -- Zgłoszenie na pobyt w obiekcie rekreacyjnym  Zamówienie na druku UMOWA-ZGŁOSZENIE powinno być przesłane z określonym w ogólnych warunkach najmu obiektu rekreacyjnego wyprzedzeniem --- patrz rezerwacja
 top
                                                        Terminy
 

Wynajmujący indywidualnie określa , który obiekt rekreacyjny jest wg niego wynajmowany  jest w sezonie a który po sezonie sezon :to najczęściej - miesiące letnie  . Inaczej sezon należy traktować nad morzem , gdzie przeważnie sezon wynajmu obiektów rekreacyjnych trwa od 15.06.--15.09 czyli około 3 miesiące . W górach natomiast sezon trwa znacznie dłużej od 15.12 do 15.02 w zimie , latem też sezon trwa znacznie dłużej niż nad morzem od 1.05 do 15. 10. Wyglada na to że w górach sezon trwa prawie cały rok . Przerwy są wykorzystywane na przygotowanie się do sezonu .poza sezonem : najczęściej są to pozostałe miesiące Zasadą jest ,że w miesiącach po sezonie stosowane są upusty cenowe -przeważnie 10-20% Wynajmujący preferują w sezonie letników, którzy wynajmują na dłuższy okres niż 1 tydzień a przy weekendzie przyjazd letników piątek -mogą być stosowane są wówczas zniżki .

  Doba w obiekcie rekreacyjnym  rozpoczyna się o godz. 1600 pierwszego dnia pobytu a kończy się o godz. 1100 ostatniego dnia pobytu . Spotkanie z właścicielami odbywa się w miejscowości lokalizacji domku .
 top
                                                 Ubezpieczenie
Najemcy
Każdy turysta -najemca obiektu rekreacyjnego (domku/kwatery)w ramach dodatkowej opłaty za pobyt może być  ubezpieczony przez 24godziny na dobę na terenie Polski i za granicą - od nieszczęśliwych wypadków -- NNW -- w okresie wpisanym na umowie -- zgłoszeniu -- Ubezpieczony Najemca mając szkodę może zgłosić się po wypłatę świadczenia do każdego Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeniowego na terenie Polski i za granicą .Dodatkowo najemca może się ubezpieczyć od  kosztów rezygnacji z najmu .
Wynajmującego
Każdy z Wynajmujących własnym kosztem i staraniem może i powinien ubezpieczyć w ramach współpracy z firmą COOR obiekt rekreacyjny od kradzieży, pożaru, NNW, innych zdarzeń . Niewielka składka daje Wynajmującemu bardzo duże zabezpieczenie.
 top
                                                       Umowa
  Część merytoryczna
 
Zawarcie umowy następuje przez podpisanie umowy-zgłoszenia przez uczestnika i Firmę COOR, wpisania na listę najemców lub oczkujących a także wpłacenia kwoty rezerwacyjnej w wysokości min 30% całej kwoty za pobyt lub 100% sumy gdy rezerwacja jest w okresie poprzedzającym najem krótszym niż 30 dni.
 Umowa przestaje obowiązywać z upływem okresu na , który została zawarta , wskutek rezygnacji najemcy lub 
    wskutek wypowiedzenia umowy przez FirmęCOOR .
  Część finansowa
   Cena obejmuje : 1/opłatę za pobyt w obiekcie rekreacyjnym (zakwaterowanie ) na ilość dni wynikających z umowy ,
                             2/ kaucję ,
                             3/ wyżywienie ,
                             4/ dopłaty
   Opłata za pobyt :
     Zaliczka -- Klient wpłaca wymaganą zaliczkę-- minimum --30% w momencie rezerwacji obiektu .
     Pozostała kwota -- powinna być wpłacona zgodnie z zasadami rezerwacji najpóźniej na 30 dni lub 14dni       
                                przed terminem najmu .
    Kaucja
Najemca powinien [w Biurze lub na konto Firmy COOR ] wpłacić kaucję w kwocie 100-300zł lub 500 zł (zorganizowane grupy ) jako zabezpieczenie  dla wynajmującego - na pokrycie ewentualnych szkód na obiekcie + nieopłacone wyżywienie i dopłaty . (W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość wpłaty kaucji Wynajmującemu ).
 
Po zakończeniu najmu bez względu na sposób jego zakończenia kaucja bez oprocentowania zostanie zwrócona Najemcy w całości lub     w wysokości pomniejszonej o ewentualne zaległości w płatnościach oraz koszty usunięcia zniszczeń w wyposażeniu. Zwrot lub rozliczenie kaucji nastąpi w nieprzekraczalnym terminie 21 dni od daty pozytywnego zdania obiektu rekreacyjnego (domku/ kwatery) Wynajmującemu -zgodnie z protokołem zdawczo -odbiorczym W/Z/O przedłożonym w biurze Firmy COOR. Kaucja bez oprocentowania może być przekazana Najemcy gotówką lub na wskazane przez najemcę konto bankowe .
   • Wyżywienie -  jest przeważnie we własnym zakresie , jeżeli istnieje taka możliwość Całodzienne wyżywienie 
     można uzyskać już od ceny 20 zł wzwyż . Menu można bardzo często ustalić wcześniej z gospodarzami
    Dopłaty 
           - za  sprzątanie , zużycie energii elektrycznej , gazu , wody (wg. wskazań licznika ),ogrzewanie, telefon, 
           - za użytkowanie  :  sprzętu turystycznego, basenu , kortu , konia, itp.
                                        ( właściciel rzadko pobiera opłaty za atrakcje)
 
Dopłaty stałe np. sprzątanie-są płatne w Biurze Firmy COOR lub Wynajmującemu Dopłaty zmienne np. za zużytą energię elektryczną są płatne Wynajmującemu w dniu zakończenia pobytu wg wskazań licznika .
 top
                                                    Rezerwacja
  Rezerwacja obiektu o średnim i wysokim standardzie (2*--5*)  
  najpóźniej na 30 dni przed terminem najmu Z takim samym 30-dniowym wyprzedzeniem Klient zobowiązany jest do zapłaty minimum 30% zaliczki za pobyt+dopłaty+kaucja W zamówieniu Klient określa termin pobytu , osoby-ich ilość ,typ obiektu, Nr katalogowy .
  Rezerwacja obiektu o niskim standardzie (1*)
  najpóźniej na 14 dni przed terminem najmu Klient wpłaca pełną kwotę obejmującą opłatę za pobyt+dopłaty+kaucja .
  Rezerwacja obiektu - LAST MINUTE
  najpóźniej na 3 dni przed terminem najmu 
    Klient wpłaca pełną kwotę obejmującą opłatę --> za pobyt + dopłaty + kaucja .
 
Najemcą obiektu rekreacyjnego jest osoba podpisująca Umowę -Zgłoszenie oraz inne osoby nim objęte .Za wszelkie zobo wiązania względem Wynajmującego jak i Firmy COOR wszyscy będący na Umowie -Zgłoszeniu odpowiadają solidarnie .
    Dokumenty dla Najemcy - Potwierdzenie rezerwacji + KP za pobyt + wyżywienie + dopłaty 
 top
                                                      Sprzedaż
UWAGA !      Firma COOR wydaje dokumeny najmu  gdy klient spełnił wszystkie wymogi finansowe !  .
 
Sprzedaż imprezy-(najmowanego obiektu) preferowana jest w systemie tygodniowym (od soboty do soboty ) w sezonie tj. od czerwca do września --głównie góry - od lipca do sierpnia -głównie morze i Mazury. Poza sezonem minimalny okres wynajmu - 3 doby(na weekend) .
 
Dokumenty dla Najemcy -Potwierdzenie rezerwacji + KP za pobyt+wyżywienie+dopłaty protokół W/Z/D+ Adres i Opis dojazdu do obiektu UWAGA : Skierowanie do obiektu jest wydawane Klientowi-Najemcy po wpłacie przez niego wszystkich wynikających z umowy opłat - w biurze Frmy lub na konto COOR
 top
                                                Prawa i obowiązki
   Katalog praw i obowiązków  obowiązujących najemcę obiektu rekreacyjnego po uzyskaniu skierowaniaNajemca zobowiązuje się wykorzystywać wynajmowany obiekt rekreacyjny/kwaterę wyłącznie na cele okresowego pobytu np. turystycznego. Najemca nie może dokonywać żadnych zmian w najmowanym obiekcie tym bardziej zmian budowlanych bez zgody Wynajmującego . Najemcy nie wolno oddawać całości ani części domku w podnajem lub do bezpłatnego używania osobom trzecim chyba , że po uzyskaniu pisemnej zgody Wynajmującego (fakt ten powinien być odnotowany w protokole W/Z/O ) .  


Doba w obiekcie rekreacyjnym najczęściej rozpoczyna się o godz. 1600 pierwszego dnia pobytu a kończy się o godz.1100 ostatniego dnia pobytu . Spotkanie z Wynajmującymi domek/kwaterę odbywa się w miejscowości lokalizacji domku .
Klient--Najemca otrzymuje : opis dojazdu do wybranego domku . Po przyjeździe Najemca zobowiązany jest sprawdzić stan obiektu pod względem ilościowo-jakościowym i własnoręcznym podpisem na protokole W/Z/O to potwierdzić . Wszelkie reklamacje dotyczące braków w obiekcie Najemca zgłasza osobiście Wynajmującemu .Najemca musi liczyć się z tym , że usunięcie ewentualnych -nieprzewidzianych szkód /braków może nastąpić w rozsądnym terminie . Najemca w miarę posiadanych możliwości powinien przyczynić się do uniknięcia powiększenia szkody. Protokół W/Z/O jako załącznik ma charakter dowodowy i jako taki powinien być podpisany przez obie strony .

 
Każdy obiekt rekreacyjny - domek posiada dokładnie określoną ilość osób, wliczając w to każde dziecko . Dlatego każdorazowo ze względów bezpieczeństwa i sanitarnych na pobyt dodatkowej osoby wymagana jest  zgoda Wynajmują cego .na piśmie i za dodatkową opłatą.  
Przywożenie zwierząt jest możliwe jeżeli jest ta opcja w ofercie -jeżeli jej nie ma->tylko po uzgodnieniu z COOR.

Klienci - Najemcy na letnisku przyjmowani są tylko na podstawie skierowań COOR-wydawanych po dokonaniu wszystkich wymaganych umową opłat .Klient odpowiada za wszelkie szkody wyrządzone w obiekcie rekreacyjnym (domku /kwaterze) podczas jego pobytu w wynajmowanym obiekcie .Na terenie obiektu obowiązuje porządek -- w sytuacji rażącego wykroczenia przeciwko porządkowi publicznemu i nie stosowania się do zaleceń Wynajmującego ,Wynajmujący może żądać opuszczenia obiektu przed terminem zakończenia najmu - fakt ten jednak powinien zostać odnotowany przez Wynajmującego w protokole W/Z/O dodatkowo z udziałem osoby postronnej np. funkcjonariusza policji .  


Sprzątanie obiektu : Zgodnie z OWN na podstawie druku W/Z/O Najemca obiektu WL jest obowiazany do wydania przedmiotu najmu czystego(czyste powinny być również wszystkie znajdujące się wewnątrzjak i na zewnątrz sprzęty i urządzenia) . Sprzątanie może być dokonane na rachuneknajemcy -- można je za dopłatą zamówić u właściciela obiektu.
Wpłata Kaucji -- w wyjątkowych sytuacjach - nie uiszczoną w Biurze Firmy COOR kaucję Najemcy uiszczają w dniu rozpoczęcia pobytu a po pobycie Wynajmujący zwraca ją Najemcy po odliczeniu ewentualnych szkód .Najemca może skrócić pobyt -zwolnić obiekt przed wynikającym z umowy terminem zakończenia pobytu jeżeli :
1)Wynajmujący swoim zachowaniem utrudnia lub uniemożliwia spokojne korzystanie z obiektu
2) Wynajmujący nie zapewnia sprawnego działania urządzeń w domku/kwaterze
Fakty powyższe a także inne podobne zdarzenia winny być odnotowane w protokole W/Z/O z udziałem osoby postronnej np. funkcjonariusza policji .
 top
                                                     Reklamacja
Reklamacja jest rozpatrywana tylko w okresie najmu wykupionego z odpowiednim wyprzedzeniem .Imprezy z ostatniej chwili "Last minute" ( tj. wykupione na 7 i mniej dni przed rozpoczęciem najmu ) nie podlegają reklamacji. Podstawą uwzględnienia reklamacji jest protokół W/Z/O .
 top
 ♣                                                   Rezygnacja
Przez Firmę COOR
W przypadku nie wywiązania się Klienta z terminowej zapłaty za najem obiektu rekreacyjnego (domku /kwatery) , najpierw zostanie on skreślony z listy rezerwacji a następnie zostanie z nim rozwiązana umowa.
Przez Klienta - Najemcę
Klient -Najemca może od umowy odstąpić przed wprowadzeniem się do obiektu rekreacyjnego-(domku/kwatery) . Ze względów dowodowych zalecane jest przesłanie zgłoszenia o odstąpieniu od umowy na adres Firmy COOR listem poleconym . Odstąpienie od umowy nabiera mocy obowiązującej dopiero w tym dniu , kiedy wiadomość o tym dotarła na ręce Firmy COOR .W takim przypadku Firma COOR może domagać się odpowiedniego odszkodowania , jako że następujące roszczenia zostaną bez dodatkowego materiału dowodowego :
        do 60 dni przed przyjazdem -10 % łącznej sumy za pobyt , minimum 300 zł ,
        59 do 40 dni przed przyjazdem - 25 % łącznej sumy za pobyt , minimum 300 zł ,
        39 do 21 dni przed przyjazdem - 50 % łącznej sumy za pobyt , minimum 300 zł ,
        20 do 14 dni przed przyjazdem - 75 % łącznej sumy za pobyt , minimum 300 zł ,
        od 13 dni przed przyjazdem - 100% łącznej sumy za pobyt , minimum 300 zł ,
Najemca wobec poniższych  zaistniałych przypadków bez dodatkowych opłat może przekazać prawo do najmu innemu najemcy . Powiadomić jednak o tym powinien listem poleconym Firmę COOR . W przypadku śmierci , poważnego wypadku głównego najemcy lub ciężkiej choroby jednego ze współnajemców tak , że pozostałe osoby nie mogą przybyć i korzystać z najmu a także w szczególnym przypadku zaistnienia choroby , najpóźniej na 2 dni przed wprowadzeniem się do obiektu rekreacyjnego  ,należy przedłożyć w Firmie COOR do zaakceptowania zaświadczenie lekarskie obejmujące diagnozę .Ze względów dowodowych zaleca się przesłanie zgłoszenia listem poleconym o odstąpieniu od umowy wraz z zaświadczeniem lekarskim na ręce Firmy COOR . W przypadku odstąpienia od umowy z powodu śmierci ,ciężkiej choroby , refunduje(zwraca) się wpłaconą opłatę za pobyt z potrąceniem odpowiednio kosztów manipulacyjnych w wysokości 300 zł + 3% łącznej sumy za pobyt .
  Zaleca się ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z najmu obiektu rekreacyjnego
 top
 ♣                                                   Rozliczenie
Rozliczenie najmu z pobytem w domku/kwaterze - bez pobytu w przypadku całkowitej lub częściowej-przed terminem - rezygnacji z pobytu i związanej z tym faktem reklamacji odbywa się w oparciu o postanowienia Umowy -Zgłoszenie i Ogólne Warunki Najmu . W sprawach nieuregulowanych tymi postanowieniami zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego
pobyt
Zgodnie z umową po zakończeniu pobytu Najemca zobowiązany jest zwrócić "domek/kwaterę" w stanie nie pogorszonym z tym ,że nie ponosi on odpowiedzialności za zużycie będące następstwem prawidłowego używania . Wynajmujący nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy Najemcy -wniesione do domku/kwatery a także za pozostawiany na terenie obiektu samochód. Zwracany domek / kwatera powinien być opróżniony z wszelkich rzeczy należących do Najemcy . W przypadku nie usunięcia rzeczy przez Najemcę , Wynajmującemu przysługiwać będzie prawo ich usunięcia i zabezpieczenia na koszt Najemcy . Przy zwrocie domku/kwatery strony wypełniają otrzymany w Firmę COOR Protokół W/Z/O -zdawczo-odbiorczy szczegółowo opisujący stan techniczno-użytkowy , stopień-- zużycia obiektu i jego wyposażenia oraz czystość pomieszczeń . Od solidnego wypełnienia tego protokołu zależy sprawne i bez niepotrzebnych problemów rozliczenie Najemcy z pobytu w wynajmowanym domku/kwaterze-przez Firmę COOR.
rezygnacja---dotyczy najmu bez pobytu
W przypadku rezygnacji przez Klienta-Najemcę z najmu domku/kwatery bez pobytu zobowiązany jest on do pokrycia kosztów Firmy COOR -związanych z przygotowaniem pobytu -zgodnie z OWN
reklamacja--- dotyczy najmu z pobytem
W przypadku zgłaszanej przez Klienta - Najemcę reklamacji po pobycie -Firma COOR może ją uznać wówczas gdy powstała ewidentna szkoda po stronie Klienta . Podstawą rozpatrywania szkody jest protokół W/Z/O .
 
 top